Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany mężczyzna posiadał blisko kilogram marihuany - trafił do aresztu

Data publikacji 24.11.2014

Policjanci z Dąbrowy Tarnowskiej zatrzymali mężczyznę zamieszanego w proceder uprawy konopi indyjskich oraz wytwarzania narkotyków w znacznej ilości. W trakcie przeszukania zabezpieczyli blisko kilogram gotowego narkotyku. Podejrzanemu grozi do 12 lat więzienia.

Sprawę realizowali policjanci pionu kryminalnego dąbrowskiej komendy. W czwartek 20 listopada weszli na teren posesji należącej do zatrzymanego. W trakcie przeszukania funkcjonariusze ujawnili ukryty w tekturowych pudełkach susz roślinny. Jak się okazało zabezpieczony susz pochodził z uprawy krzewów konopi w pobliskim lesie, które zatrzymany zasadził i pielęgnował. Zabezpieczony narkotyk w ilości blisko kilograma był już przygotowany do podziału na tzw. „działki”. 30-letni właściciel posesji został zatrzymany.

Na podstawie materiału dowodowego śledczy przedstawili mężczyźnie zarzuty uprawy konopi indyjskich oraz wytworzenia z nich znacznej ilości narkotyków. To nie pierwszy jego konflikt z prawem. Podejrzany działał w warunkach recydywy. Dąbrowski Sąd na wniosek Prokuratora oraz Policji zastosował wobec podejrzanego, który był już wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Za popełnione przestępstwa grozi podejrzanemu kara pozbawienia wolności do lat 12. 

 

(KWP w Krakowie / dm)

Powrót na górę strony