Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trafił do aresztu za stalking

Data publikacji 25.11.2014

Sąd, na wniosek prokuratury, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na miesiąc wobec mężczyzny podejrzanego o stalking. Michał R. został zatrzymany przez dzielnicowych z komisariatu na warszawskim Targówku, po tym, jak okazało się, że 35-latek uporczywie nękał swoją ofiarę, wysyłał jej sms o różnych porach dnia i nocy oraz pojawiał się w miejscu jej pracy. Teraz mężczyźnie może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili policjanci z Targówka, najpierw mężczyzna odwiedzał swoją ofiarę w pracy, następnie przesyłał sms, które „przychodziły” w dzień, a później w nocy. Zawierały treści erotyczne. W końcu zaczął nachodzić ją kilka razy dziennie o różnych porach, co wzbudziło u kobiety poczucie zagrożenia. Kompletnie wystraszona powiadomiła Policję. Już kolejnego dnia, wcześnie rano, dzielnicowi z Targówka namierzyli podejrzanego o stalking. Okazał się nim 35-letni Michał R.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Dochodzeniowy zebrali materiał dowodowy i przekazali podejrzanego do prokuratury. 35-latek usłyszał zarzut stalkingu. Na wniosek prokuratury, decyzją sądu, mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres miesiąca. Teraz mężczyźnie może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(KSP / ap)

Powrót na górę strony