Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali mężczyznę – dzięki akcji reanimacyjnej udało mu się przywrócić funkcje życiowe

Data publikacji 25.11.2014

Wrocławscy policjanci uratowali mężczyznę, który nieprzytomny leżał nie oddychając na ulicy w Świętej Katarzynie. Po tym, jak funkcjonariusze podjęli wobec niego akcję reanimacyjną, udało się mężczyźnie przywrócić funkcje życiowe. Po przyjeździe na miejsce wezwanej karetki pogotowia, mężczyzna, u którego stwierdzono problemy krążeniowo-oddechowe, został przetransportowany do szpitala we Wrocławiu, gdzie dalej zajęli się nim lekarze.

Policjanci z wrocławskiego komisariatu wodnego, pełniąc służbę patrolową, przejeżdżając przez Świętą Katarzynę, zauważyli leżącego na ulicy mężczyznę, któremu inne osoby próbowały udzielić pomocy. Podczas podjętej niezwłocznie interwencji, funkcjonariusze ustalili, że osoba leżąca była nieprzytomna, nie oddychała.

Policjanci natychmiast podjęli działania ratunkowe. Wezwali pogotowie, a sami przystąpili do akcji reanimacyjnej, dzięki której przywrócili u mężczyzny funkcje życiowe. Następnie ułożyli go w pozycji bezpiecznej. Po okryciu folią termiczną, kontrolowali cały czas stan mężczyzny do przybycia na miejsce karetki.

Dalsze czynności przejęli ratownicy medyczni. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala we Wrocławiu, gdzie dalej zajęli się nim lekarze. Uratowanym okazał się 66-letni mieszkaniec województwa śląskiego. Jak się okazało mężczyzna miał problemy krążeniowo-oddechowe. W ocenie lekarzy, jego stan jest nadal poważny.

(KWP we Wrocławiu / ap)

Powrót na górę strony