Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamanie do jednego z baraków Państwowego Muzeum na Majdanku

Data publikacji 25.11.2014

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży z włamaniem do jednego z baraków znajdujących się na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku. Z jednej z gablot wystawowych skradzione zostało obuwie. Jak wynika ze złożonego zawiadomienia zginęło 8 sztuk butów po byłych więźniach obozu.

Wczoraj policjanci z III Komisariatu Policji Lublinie  przyjęli zawiadomienie o kradzieży z włamaniem do jednego z baraków znajdujących się na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku. Jak wynika ze złożonego zawiadomienia do kradzieży doszło prawdopodobnie między 18 a 20 listopada bieżącego roku. Sprawca wyciął otwór w jednej z metalowych gablot pokrytych drucianą  siatką. W gablocie znajdowały się buty po byłych więźniach obozu.  Przeprowadzana przez pracowników muzeum inwentaryzacja wykazała, że skradzionych zostało 8 sztuk obuwia. Trudno mówić w tym przypadku o wartości materialnej skradzionych eksponatów. Znacznie większa jest ich  wartość historyczna.

Sprawa  kradzieży z włamaniem przekazana została do Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie. Funkcjonariusze ustają okoliczności przestępstwa .

(KWP w Lublinie / kr)

Powrót na górę strony