Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał autem na S8 „pod prąd” – policjanci zatrzymali kierującego

Data publikacji 25.11.2014

Kierujący pojazdem osobowym odpowie przed sądem za stworzenie zagrożenia w ruchu oraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Wykroczenia te popełnił 62-letni mieszkaniec Wrocławia, który w godzinach wieczornych poruszał się drogą ekspresową S8 „pod prąd”. Funkcjonariusze z powiatu oleśnickiego wystąpią również do sądu z wnioskiem o orzeczenie środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów.

Oleśniccy policjanci w godzinach wieczornych minionego weekendu otrzymali zgłoszenie telefoniczne z informacją o pojeździe poruszającym się „pod prąd” na drodze ekspresowej S8. Policjanci ruchu drogowego przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych niezwłocznie udali się na miejsce, by zatrzymać nieprawidłowo jadące auto. W momencie kiedy napotkali pojazd poruszający się w przeciwnym kierunku niż nakazują przepisy usiłowali go zatrzymać, jednak kierujący jedynie zwolnił, korzystając z pobocza ominął radiowóz i kontynuował jazdę. Policjanci zmuszeni zostali do zawrócenia radiowozu i ponownie podjęli próbę zatrzymania samochodu stwarzającego ogromne zagrożenie w ruchu drogowym dla innych uczestników ruchu.

Po zatrzymaniu pojazdu i wylegitymowaniu, kierującym okazał się 62-letni mieszkaniec Wrocławia. Tłumaczył, że przez całą drogę nie zwrócił uwagi na to, że jedzie „pod prąd”.

Zatrzymanemu mężczyźnie, za jego wyczyny na drodze, policjanci zatrzymali prawo jazdy. Kierowca za wykroczenia odpowie teraz przed sądem, do którego funkcjonariusze wystąpią również z wnioskiem o orzeczenie środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów.

(KWP we Wrocławiu / kr)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.48 MB)

Powrót na górę strony