Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczone narkotyki warte prawie 100 tys. złotych

Data publikacji 25.11.2014

Policjanci z Komisariatu Policji w Trzciance zatrzymali 3 osoby podejrzewane posiadanie narkotyków. Jest to efekt kilkumiesięcznych działań w wyniku których zabezpieczono narkotyki warte blisko 100 tys. zł. Oprócz podejrzanego o handel narkotykami, zatrzymano również 2 jego klientów.

Policjanci z Trzcianki od kilku miesięcy rozpracowywali mieszkańca miasta podejrzewanego o handel  środkami odurzającymi i psychotropowymi. Ich ustalenia pozwoliły na zatrzymanie 3 osób do tej sprawy. Do realizacji doszło 20 listopada. Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Trzcianki w wieku 23, 25 i 30 lat.

U dwóch z nich zabezpieczono niewielkie ilości amfetaminy i marihuany, natomiast w miejscu zamieszkania 25-latka narkotyków było znacznie więcej. Policjanci znaleźli i zabezpieczyli 353 g marihuany, ponad 2 kg amfetaminy i 737 tabletek  ekstazy. Ujawnione narkotyki są warte blisko 100 tys. zł.

Mężczyźni, którzy posiadali niewielkie ilości zakazanych środków po wykonaniu niezbędnych czynności zostali zwolnieni, natomiast 25-latek trafił do policyjnego aresztu. 21 listopada na wniosek  prokuratury Sąd Rejonowy w Trzciance zastosował wobec zatrzymanego tymczasowy areszt. Mężczyźnie, za popełnione przestępstwo z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara do 10 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / dm)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.95 MB)

Powrót na górę strony