Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sukces polskiego policjanta w Katarze

Data publikacji 25.11.2014

Wykładowca słupskiej szkoły Policji jako jedyny Polak dobiegł do mety ultramaratonu rozgrywanego w ramach Mistrzostw Świata, które odbyły się w stolicy Kataru Ad-Daucha. St.asp. Tomasz Matusiak pokonał morderczy dystans 100 kilometrów, na którym rywalizowali najlepsi biegacze świata.

Do polskiej kadry narodowej biegaczy powołano pięciu zawodników, wśród których jedynym policjantem był właśnie przedstawiciel słupskiej szkoły Policji. Zawodnicy biegli po pięciokilometrowej pętli, która należało pokonać 20 razy. Ze względu na wysokie temperatury rywalizację rozpoczęto o godzinie 18, gdy temperatura powietrza wynosiła „tylko” 29 stopni Celcjusza. Polski policjant zameldował się na mecie jako 124. zawodnik z czasem 9 godz. 53 min. 48 sekund.

Aby zapewnić zawodnikom znośne warunki organizatorzy rozstawili na trasie specjalne tunele, do których tłoczono chłodne powietrze. O doskonałym przygotowaniu polskiego policjanta świadczy fakt, że spośród około 300 ultramaratończyków, ponad 100 zeszło z trasy z powodu różnego rodzaju dolegliwości. Również pozostali członkowie polskiej reprezentacji nie ukończyli tego morderczego biegu. Jedynym Polakiem, który dobiegł do mety, był właśnie st. asp. Tomasz Matusiak. Wykładowca słupskiej Szkoły Policji na co dzień pełni służbę, jako wykładowca w Zakładzie Wyszkolenia Strzeleckiego.

Policyjni biegacze ze Słupska nie powiedzieli jeszcze w tym roku ostatniego słowa. Reprezentacja Szkoły Policji przygotowuje się w tej chwili się do sobotniego (29.11) startu w „Maratonie Komandosa”, który zostanie rozegrany w Lublińcu. W tej wojskowej imprezie aktualny rekord trasy należy do mł. asp. Pawła Piotraschke, drużynowo reprezentacja policjantów również plasuje się w ścisłej czołówce.

(SP w Słupsku / mg)

Powrót na górę strony