Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani podejrzani o kradzieże samochodów

Data publikacji 26.11.2014

Współpraca policjantów z VII Komisariatu w Łodzi i Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zaowocowała zatrzymaniem dwóch osób podejrzanych o liczne kradzieże pojazdów. Łupem sprawców padło ponad 30 samochodów, a także ciągnik rolniczy typu Ursus.

24 listopada 2014 roku funkcjonariusze z komisariatu przy ulicy 3 Maja w Łodzi usłyszeli awanturę i krzyki dochodzące sprzed budynku. Okazało się, że doszło do wymiany zdań pomiędzy kierowcami fiatów, seicento i pandy, w związku z zaistniałą na drodze sytuacją. W pewnym momencie do dyżurnych zgłosił się właściciel pandy i zgłosił, że ze stacyjki zniknęły kluczyki od jego pojazdu.

Funkcjonariusze zajęli się wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia. Okazało się, że kluczyki mógł skraść pasażer podróżujący seicento, po czym uciekł. Na miejscu pozostał jedynie właściciel fiata. Podczas rozmowy z mężczyzną policjanci zauważyli, że w samochodzie leży walizka podróżna, z której wystaje torba z ogromną ilością kluczyków od samochodów.

Właściciel pojazdu nie umiał racjonalnie wytłumaczyć skąd posiada tyle kompletów. W aucie znajdowało się również kilkanaście telefonów komórkowych.

21 oraz 28-latek zostali zatrzymani do wyjaśnienia sprawy. Funkcjonariusze odzyskali także skradzione chwilę wcześniej kluczyki do fiata pandy.

W wyjaśnianie niecodziennej sprawy włączyli się funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej. Policjanci ustalili, że duet od ponad półtora roku zajmował się kradzieżami pojazdów. Mężczyźni specjalizowali się w kradzieżach fiatów cinquecento i uno, ale na ich koncie znalazła się również skradziona przyczepa oraz ciągnik rolniczy typu Ursus.

Funkcjonariusze odzyskali trzy skradzione pojazdy, pozostałe mężczyźni zdołali już rozebrać na części, które następnie trafiły na portale aukcyjne.

Szacunkowa wartość skradzionych samochodów wyniosła ponad 60 tysięcy złotych. Obaj podejrzani przyznali się do winy. Grożą im kary do 10 lat pozbawienia wolości. Śledczy już skierowali do sądu wnioski o tymczasowe aresztowanie mężczyzn.

(KWP w Łodzi / kr)

Powrót na górę strony