Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uszkodził kilkanaście samochodów

Data publikacji 26.11.2014

Policjanci z powiatu jaworskiego zatrzymali młodego mężczyznę, podejrzanego o uszkodzenie kilkunastu samochodów. Sprawca porysował karoserie napotkanych na swojej drodze pojazdów. Ponadto podpalił jedno auto i wybił szybę wystawową w miejscowym markecie. Bilans strat jakie powstały w wyniku zdarzeń sięgnął blisko 25 tysięcy złotych. Teraz podejrzany odpowie za swoje czyny przed sądem.

Do uszkodzeń  mienia doszło w połowie listopada br. na terenie Bolkowa. Wstępnie policjanci udokumentowali ponad 11 przypadków uszkodzeń pojazdów, stojących na parkingach i ulicach miasta. Większość z aut miała porysowane ostrym przedmiotem elementy karoserii. Ponadto sprawca tej samej nocy wybił dużą szybę w jednym z miejscowych marketów. Kilka dni później w okolicznej wiosce został podpalony samochód.

Sprawą zajmowali się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bolkowie. Intensywne działania pozwoliły na ustalenie i w efekcie zatrzymanie podejrzanego mężczyzny. Okazało się, że wszystkie te czyny ma na koncie jedna osoba, 24-letni mieszkaniec jednej z wiosek w okolicach Bolkowa. Szacowane straty, będące wynikiem aktów wandalizmu, określono na blisko 25 tysięcy złotych. Nie jest to jednak końcowy bilans bowiem policjanci nie wykluczają, że osób pokrzywdzonych w tej sprawie może być więcej.

Teraz za swoje czyny mężczyzna odpowie przed sądem. Za uszkodzenia mienia grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kr)

Powrót na górę strony