Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany, kradzionym autem, uciekał przed policjantami

Data publikacji 26.11.2014

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali kierowcę VW golfa, który minionej nocy nie zatrzymał się do kontroli i usiłował zepchnąć z drogi radiowozy. Policjanci dwukrotnie oddali strzały w kierunku kół pojazdu, którym uciekał mężczyzna. Do zatrzymania doszło w Chęcinach. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Pojazd, którym jechał pochodził z kradzieży.

Wszystko rozpoczęło się w podkieleckiej miejscowości. Do kontroli, policjantom Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, nie zatrzymał się kierowca VW golfa, który popełnił wykroczenie drogowe. W późnych godzinach wieczornych jechał bez włączonych świateł mijania.

Policjanci ruszyli za kierowcą pojazdu, dali sygnały dźwiękowe i błyskowe do zatrzymania. Kierowca VW nie reagował, ignorował przepisy drogowe, jechał agresywnie, blokował i spychał radiowóz z drogi. Policjanci poinformowali natychmiast drogą radiową, dyżurnego Policji oraz inne patrole o tej sytuacji. Styl jazdy mężczyzny nie zmienił się, nadal popełniał szereg wykroczeń drogowych, a jego jazda wciąż była agresywna.

W miejscowości Suków, w czasi szaleńczej jazdy VW ucierpiał 34–letni pieszy, który z obrażeniami trafił do szpitala. Szybka reakcja policjanta sprawiła, że nie został on potrącony przez kierującego VW. Następnie policjant oddał dwa strzały w kierunku kół uciekającego pojazdu, którego kierujący stworzył zagrożenie dla życia i zdrowia interweniujących policjantów.

Policyjny pościg zakończył się w Chęcinach, gdzie kierowca został obezwładniony przez policjantów. Jak ustalili funkcjonariusze kierujący to 33–latek, poszukiwany do odbycia kary ponad dwóch lat pozbawienia wolności. Samochód, którym się poruszał, kilka dni temu został skradziony na terenie województwa lubelskiego.

Mężczyzna został doprowadzony do policyjnego aresztu.

(KWP Kielce / kr)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 10.08 MB)

Powrót na górę strony