Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany listem gończym zatrzymany po pościgu

Data publikacji 27.11.2014

Siedleccy policjanci zatrzymali po pościgu 50-latka poszukiwanego listem gończym za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu, uciekał samochodem przed mundurowymi. Zatrzymany trafi do zakładu karnego na najbliższe 5 lat.

Wczoraj tuż przed godz. 23 patrolujący miasto policyjni wywiadowcy zauważyli, że za kierownicą mijanego vw golfa siedzi 50-letni siedlczanin, który poszukiwany jest przez sąd listem gończym. Funkcjonariusze podjęli próbę jego zatrzymania. Mężczyzna zignorował sygnały policjantów i podjął próbę ucieczki ulicami miasta. W jej trakcie, chcąc zgubić pościg, wielokrotnie naruszył przepisy ruchu drogowego, m.in. jadąc ulicami pod prąd oraz przejeżdżając skrzyżowania na czerwonym świetle. Po kilku kilometrach pościgu mężczyzna porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo. Wywiadowcy po krótkim pościgu dogonili go. Mężczyzna zaatakował funkcjonariuszy. Szybko został jednak przez nich obezwładniony, a następnie przewieziony do siedleckiej komendy.

Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Zatrzymany usłyszał zarzuty za jazdę pod wpływem alkoholu po czym zostanie przekazany do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę 5 lat pozbawienia wolności za udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

(KWP w Radomiu / kr)  

 

Powrót na górę strony