Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali plantację narkotyków

Data publikacji 27.11.2014

Lubelscy policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich. W specjalnie zaadaptowanych pomieszczeniach funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 650 g suszu ziela konopi indyjskich, 65 krzaków i sadzonek konopi oraz 4 specjalistyczne namioty do prowadzenia uprawy. 25-letni właściciel plantacji dziś zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ, gdzie usłyszy zarzuty. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Uprawa marihuany znajdować miała się w jednym z domów jednorodzinnych w dzielnicy Sławin w Lublinie. Policjanci, podczas przeszukania budynku w specjalnie zaadaptowanych pomieszczeniach, odnaleźli blisko 650 g suszu ziela konopi oraz 65 krzaków i sadzonek konopi indyjskich w różnej fazie rozwoju i wysokości do 50 cm. Oprócz tego policjanci zabezpieczyli przedmioty i urządzenia służące do prowadzenia uprawy w tym m.in. 4 specjalistyczne namioty, lampy oświetleniowo-grzewcze, filtry powietrza, wentylatory i regulatory temperatury powietrza.

Właściciel plantacji w ręce policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Lublinie wpadł wczoraj rano. 25-letni mieszkaniec Zamościa dziś zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ, gdzie zostaną przedstawione mu zarzuty. Od 25-letniego Mateusza D. na poczet przyszłej kary dokonano zajęcia pieniędzy w kwocie 7 tys. złotych.

Mateuszowi D. może grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / ap)

 

Film Policjanci zlikwidowali plantację narkotyków

Pobierz plik Policjanci zlikwidowali plantację narkotyków (format mp4 - rozmiar 9.82 MB)

Powrót na górę strony