Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za fałszywy alarm bombowy w sądzie

Data publikacji 27.11.2014

Jaworscy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o spowodowanie fałszywego alarmu bombowego w sądzie. W związku ze zgłoszeniem ewakuowani z budynku zostali wszyscy pracownicy oraz petenci. W kilkugodzinne działania zaangażowanych było wiele służb. Policyjni pirotechnicy przeszukali obiekt, nie ujawniając ładunków wybuchowych. Dodatkowo u jednego z zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli narkotyki.

„W sądzie jest bomba – ewakuujcie osoby” – takie słowa, w miniony piątek przed południem, wypowiedziane męskim głosem, usłyszał w słuchawce telefonu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jaworze. Dla pewności sprawca z taką samą wiadomością zadzwonił również do jaworskiego sądu.

Na miejsce niezwłocznie skierowano patrole policyjne oraz powiadomiono Straż Pożarną, Pogotowie Ratunkowe, Gazowe i Energetyczne. W chwili zgłoszenia w obiekcie było kilkadziesiąt osób. Administrator sądu podjął decyzję o ewakuacji. Następnie policyjni pirotechnicy przeszukali cały budynek oraz teren przyległy. Po sprawdzeniach okazało się, że alarm był fałszywy.

W tym samym czasie funkcjonariusze pionu operacyjnego rozpoczęli poszukiwania sprawcy tego zgłoszenia. Intensywne działania przyniosły efekt. Policjanci jaworskiej komendy wytypowali, a następnie 25 listopada zatrzymali dwóch mężczyzn mających związek z fałszywym alarmem bombowym. To mieszkańcy Jawora w wieku 27 i 31 lat. Obecnie wyjaśniane są wszystkie okoliczności tej sprawy.

Dodatkowo w toku przeszukania mieszkania jednego z zatrzymanych mężczyzn funkcjonariusze ujawnili środki odurzające. Przeprowadzona analiza wykazała, że jest to amfetamina.

Za popełnione czyny grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.02 MB)

Powrót na górę strony