Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadali na starsze kobiety

Data publikacji 27.11.2014

26 listopada policjanci z wydziału kryminalnego, po wcześniejszym wytypowaniu, zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przez kilka dni na terenie Radomska kradli torebki starszym paniom. Podejrzani to radomszczanie, w wieku 32 i 21 lat. Jak ustalili policjanci, sprawcy w ciągu kilku dni, od 21 do 24 listopada 2014 roku, popełnili kilka przestępstw. Swoje ofiary wybierali przypadkowo.

Atakowali starsze, samotnie idące osoby. Zazwyczaj zadawali silne uderzenie, a następnie zabierali torebkę. Napastnicy byli zainteresowani gotówką oraz aparatami telefonicznymi, które sprzedawali. Uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczali głównie na alkohol. Wszystkie pozostałe przedmioty i dokumenty znajdujące się w torebkach niszczyli. Jak się okazało, każdy z nich miał przydzieloną rolę. Kiedy jeden kradł, drugi obserwował otoczenie.

W jednym przypadku nie udało im się ukraść torebki, a to ze względu na opór pokrzywdzonej. Kiedy kobieta poczuła szarpnięcie, mocno ją przytrzymała, a na dodatek kilka razy uderzyła złodzieja siatką z zakupami trzymaną w drugiej dłoni. Po chwili oprawca uciekł.

27 listopada br. obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży, rozboju, uszkodzenia ciała oraz niszczenia dokumentów. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. Śledczy wnioskowali o areszt dla obu zatrzymanych. Wszystko wskazuje na to, że sprawa jest rozwojowa.

(KWP w Łodzi / ap)

Powrót na górę strony