Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostrzelał ciężarówkę. Zatrzymany po pościgu

Data publikacji 28.11.2014

Policjanci gostynińskiej komendy zatrzymali w bezpośrednim pościgu mężczyznę, który z broni pneumatycznej ostrzelał szybę czołową tira. 29-latek za dokonane przestępstwa i szereg wykroczeń odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło we wtorkową noc na ulicach Gostynina. Dyżurnego gostynińskiej Policji zaalarmował przestraszony 52-letni kierowca tira informując, że jego pojazd został ostrzelany. Zaledwie kilka minut po zdarzeniu policjanci namierzyli wskazany w zgłoszeniu pojazd i rozpoczęli za nim pościg ulicami miasta. Kierujący osobowym oplem nie bacząc na sygnały świetlne i dźwiękowe wydawane przez funkcjonariuszy, łamiąc przy tym szereg przepisów drogowych, kontynuował ucieczkę.

Do zatrzymania doszło na obrzeżach Gostynina, gdy ścigany pojazd ugrzązł na pobliskim polu, a jego kierowca chciał kontynuować ucieczkę pieszo. 29-letni mieszkaniec Gostynina został obezwładniony przez policjantów. W porzuconym pojeździe pozostawił swoją 33-letnią znajomą. W aucie znaleziono amunicję śrutową oraz dwa naboje gazowe. Mężczyzna w trakcie ucieczki wyrzucił broń pneumatyczną, która również została zabezpieczona przez funkcjonariuszy. Ponadto 29-latek miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie oraz orzeczony sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów do 2017 roku. Noc spędził w policyjnym areszcie, a kobieta została zwolniona do domu.

W środę zostały mu przedstawione zarzuty uszkodzenia mienia oraz prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości przy obowiązującym sądowym zakazie. Również za szereg wykroczeń, których się dopuścił w trakcie ucieczki odpowie przed sądem. Ponadto, jak się okazało, 29-latek był poszukiwany przez sądy za jazdę pod wypływem alkoholu, kradzież i uszkodzenie mienia. Mężczyzna został już przewieziony do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe miesiące.

(KWP w Radomiu / mj)

Powrót na górę strony