Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszust zatrzymany przez policjantów wyłudził 130 tys. zł

Data publikacji 28.11.2014

Policjanci z powiatu kłodzkiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa. Sprawca wprowadzał swoje ofiary w błąd, co do okoliczności udzielenia pożyczki gotówkowej przez podmiot uprawniony do kredytowania, a także na zakup mieszkania we Wrocławiu. Funkcjonariusze odzyskali blisko 130 tysięcy zł, które wyłudził zatrzymany mężczyzna. Zatrzymany odpowie za swoje czyny przed sądem. Może mu grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Bystrzycy Kłodzkiej zatrzymali 59-latka podejrzanego o wyłudzenia pieniędzy. Jak ustalili śledczy, mężczyzna od lutego do maja br. oszukał kilku mieszkańców powiatu kłodzkiego na łączną kwotę 130 tysięcy złotych.

Oszust swoje ofiary wprowadzał w błąd, co do okoliczności udzielenia pożyczki gotówkowej przez podmiot uprawniony do kredytowania, za co wziął od dwóch osób pieniądze na załatwienie tego typu formalności. Ponadto funkcjonariusze udowodnili również zatrzymanemu, że wprowadził inne dwie osoby w błąd, co do faktu zakupu mieszkania we Wrocławiu doprowadzając do niekorzystnego rozporządzenia mieniem poszkodowanych.

Policjanci w wyniku przeszukania jednego z mieszkań w Bystrzycy Kłodzkiej znaleźli schowane przez oszusta pieniądze. Odzyskano blisko 130 tys. złotych, które wrócą do pokrzywdzonych.

Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutów kilkukrotnych oszustw. 59-latek przyznał się do popełnionych przestępstw.

Obecnie policjanci sprawdzają czy podejrzany popełnił inne przestępstwa również poza powiatem kłodzkim. Zatrzymanemu za czyny, o które jest podejrzany może grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony