Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mieszkaniec Kopenhagi odzyskał skradzione mienie

Data publikacji 28.11.2014

29-letni mieszkaniec powiatu otwockiego trafił do policyjnej celi za spowodowanie kolizji, będąc pod wpływem alkoholu. Gdy już przebywał za kratkami, kryminalni ustalili, że jest on podejrzewany również o kradzież z pokoju hotelowego kluczyków do samochodu, którym się rozbił, oraz pieniędzy i telefonów komórkowych należących do mieszkańca Kopenhagi.

Trzy dni temu z Danii do Polski przyleciał 61-letni mężczyzna. Na warszawskim Okęciu wynajął on z wypożyczalni białego citroena, którym dojechał do jednego z hoteli znajdujących się na terenie powiatu otwockiego.

Wczoraj rano, gdy obudził się w swoim pokoju hotelowym, stwierdził brak 2 telefonów, kluczyków do zaparkowanego przed hotelem citroena oraz portfela.

Kilka godzin wcześniej o godzinie 3.30 policjanci z komisariatu w Józefowie zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który białym citroenem rozbił się na rondzie, uderzając w latarnię. Po wyciągnięciu kierowcy z samochodu, okazało się, że 29-latek jest pod wpływem alkoholu, miał go ponad 2 promile. Mężczyzna został umieszczony w otwockiej celi, gdzie podczas osadzania nie stwierdzono żadnych dokumentów rozbitego samochodu, natomiast do depozytu przyjęto 2 telefony oraz duńskie korony.

Otwoccy kryminalni, natychmiast po otrzymaniu informacji o kradzieży citroena, telefonów i duńskiej waluty, nie mieli już wątpliwości, że podejrzewany o ich kradzież znajduje się już w policyjnej celi.

Mieszkaniec Kopenhagi odzyskał skradzione pieniądze i telefony. O przyszłości 29-letniego mężczyzny zadecyduje sąd. Usłyszy on nie tylko zarzuty dotyczące kradzieży, ale także prowadzenia pojazdu będąc pod wpływem alkoholu i spowodowanie kolizji.

(KSP / mg)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 11.25 MB)

Powrót na górę strony