Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚP: Ponad pół tony nielegalnego tytoniu

Data publikacji 28.11.2014

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej w Opolu zatrzymali dwoje mieszkańców Katowic podejrzanych o posiadanie tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Śledczy zabezpieczyli blisko 600 kilogramów suszu tytoniowego. Straty Skarbu Państwa mogą sięgać nawet 270 tysięcy złotych.

21 listopada policjanci CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Opolu przeprowadzili wspólne działania wymierzone przeciwko osobom zajmującym się między innymi sprzedażą nielegalnego tytoniu.

Podczas sprawdzania jednego z wielu skontrolowanych samochodów, na terenie gminy Nysa, mundurowi znaleźli podejrzane kartony z suszem roślinnym. Policjanci znaleźli je w dostawczym aucie na śląskich numerach rejestracyjnych. Samochodem poruszało się dwoje mieszkańców Katowic, którzy nie posiadali żadnych dokumentów dotyczących przewożonego ładunku. To wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Szybko okazało się, że w kartonach znajduje się 581 kilogramów suszu tytoniowego przewożonego bez stosownych zezwoleń.

22-latka oraz o rok młodszy mężczyzna zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku to blisko 270 tysięcy złotych. Teraz oboje muszą się liczyć z wysokimi grzywnami. 

(KWP w Opolu, CBŚP / kr)

 

Powrót na górę strony