Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszał w sumie 26 zarzutów

Data publikacji 28.11.2014

Policjanci z Inowrocławia przedstawili łącznie 26 zarzutów mężczyźnie, który włamywał się do piwnic i garaży. Do większości zdarzeń doszło na przełomie października i listopada tego roku. Jak się okazało to nie jedyne przewinienia jakie 31-latek miał na swoim koncie. Prosto z komendy trafił do więzienia, aby tam odbyć karę pozbawienia wolności, którą wcześniej wymierzył mu sąd.

Sprawca został zatrzymany przez inowrocławskich kryminalnych we wtorek (25.11.14). Wcześniej mundurowi, w związku z serią włamań do garaży i pomieszczeń piwnicznych, które odnotowywali głównie w październiku i listopadzie, prowadzili działania mające na celu zatrzymanie sprawcy lub sprawców. Skrupulatna analiza zebranych w poszczególnych sprawach informacji ostatecznie doprowadziła ich do podejrzewanego mężczyzny. Na podstawie zgromadzonych ustaleń śledczy wytypowali 31-letniego inowrocławianina. Materiał dowodowy pozwolił funkcjonariuszom na przedstawienie mu 25 zarzutów kradzieży z włamaniem do pomieszczeń piwnicznych i garaży oraz zarzut kradzieży roweru. Łupem włamywacza padały różnego rodzaju przedmioty. Ich lista jest długa, wśród skradzionych przedmiotów znalazły się: odzież, koła samochodowe, prostowniki, klucze nasadowe, rowery, alkohol. Łączne straty to suma blisko 34 tys. zł.
W toku sprawy wyszło na jaw, że mężczyzna w przeszłości również nie postępował zgodnie z prawem i z tego powodu ma do odsiadki karę ponad 2,5 roku pozbawienia wolności.

Wczoraj (27.11.14) inowrocławianin został przewieziony do Aresztu Śledczego w Bydgoszczy. 31-latek musi się liczyć z tym, iż w więzieniu może spędzić dużo więcej czasu, bowiem za samą kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat więzienia.
 

(KWP w Bydgoszczy / kr)

Powrót na górę strony