Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukała 20 osób z terenu całego kraju

Data publikacji 28.11.2014

Wrocławscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali młodą kobietę, podejrzaną o oszustwa na szkodę 20 osób z terenu całego kraju. Zatrzymana oferowała za pośrednictwem portalu aukcyjnego sprzęt komputerowy, którego nie posiadała. Teraz może jej grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w wyniku przeprowadzonych czynności zatrzymali kobietę podejrzaną o szereg oszustw internetowych. Jak ustalili zajmujący się tą sprawą policjanci, 23-latka oferowała do sprzedaży za pośrednictwem jednego z portali aukcyjnych sprzęt komputerowy, którego nie posiadała.

Osoby zainteresowane kupnem, po dokonaniu zapłaty niestety nie mogły liczyć ani na zamówiony towar, ani też na zwrot środków pieniężnych. W taki sposób oszukanych zostało 20 osób z terenu całego kraju. Łączną sumę strat w tej sprawie oszacowano na kwotę blisko 45 tysięcy złotych.


Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kr)

Powrót na górę strony