Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili ponad 55 tysięcy papierosów i 40 kilogramów nielegalnego tytoniu

Data publikacji 28.11.2014

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej w Tarnowie zabezpieczyli 55 460 sztuk papierosów i 40 kilogramów tytoniu, bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W związku z ujawnieniem kontrabandy zatrzymanych zostało dwóch tarnowian w wieku 42 i 54 lat. Właścicielem nielegalnego towaru okazał się starszy z mężczyzn. Usłyszał już zarzuty za narażenie Skarbu Państwa na straty sięgające przeszło 70 tysięcy złotych.

Kontrabandę przechwocono na podstawie posiadanych przez policjantów informacji.  Najpierw pod Tarnowem zatrzymany został  samochód osobowy, którym poruszał się 54-letni tarnowianin. W bagażniku pojazdu kryminalni ujawnili kilkunastokilogramowy worek tytoniowej krajanki  bez akcyzy.

Wkrótce po zatrzymaniu 54-latka policjanci dotarli do oddalonych kilka kilometrów od Tarnowa zabudowań, gdzie ujawnili następny worek tytoniu bez akcyzy, a także blisko 48 tysięcy sztuk papierosów.
 

Przeszukania kolejnej lokalizacji na terenie gminy Pleśna, pozwoliły zabezpieczyć dalsze  16  półkilogramowych worków wypełnionych krajanką i ponad 8600 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów. Obie z nieruchomości udostępnione zostały na potrzeby nielegalnej działalności 54-latka,  służąc mu za składy towarów.

Ostatecznie podczas całej akcji policjanci przejęli 40 kilogramów tytoniu i 55460 sztuk papierosów, od których nie odprowadzono podatku akcyzowego. Starty jakie z tego powodu poniósł Skarb Państwa oszacowano na kwotę ponad 70 tysięcy złotych.

W wyniku realizacji, do wyjaśnienia sprawy  zatrzymanych zostało dwóch mieszkańców Tarnowa w wieku 54 i 42-lat. Ostatecznie zarzuty  karne usłyszał  starszy z mężczyzn- właściciel  nielegalnego towaru.
54-latek odpowie za przechowywanie i przewożenie nielegalnych wyrobów tytoniowych. Grozi mu kara grzywny.

(KWP w Krakowie / kr)

Powrót na górę strony