Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ścigani przez wymiar sprawiedliwości zatrzymani

Data publikacji 28.11.2014

Zachodniopomorscy policjanci zatrzymali kilkunastu poszukiwanych. Kilku z nich zatrzymanych zostało na terenie Szczecina, pozostali na terenie województwa. Część z nich ukrywała się przez wymiarem sprawiedliwości, część nie zgłaszała się na czynności śledcze. Jeden z poszukiwanych listem gończym zatrzymany został na gorącym uczynku kradzieży.

Na terenie Szczecina zatrzymanych zostało ośmiu poszukiwanych. Pierwszym z nich był 31-latek, który został zauważony przez policjantów ogniwa patrolowo - interwencyjnego na ul. Henryka Pobożnego Szczecinie. Okazało się, że mężczyzna posiada przy sobie dwa katalizatory, jeden z nich skradziony został ze stojącego nieopodal vw transportera. Mężczyzna został doprowadzony do Komisariatu Policji Szczecin Niebuszewo. Z jego plecaka policjanci zabezpieczyli narzędzia służące do kradzieży katalizatorów. Okazało się, że 31-latek poszukiwany był listem gończym w związku z innymi kradzieżami.


Rano przez dzielnicowych z KP Szczecin Nad Odrą zatrzymani zostali dwaj mężczyźni poszukiwani przez szczecińskie sądy rejonowe, celem osadzenia w najbliższym zakładzie karnym lub areszcie śledczym w związku z ciążącymi na nich wyrokami, a w ciągu dnia szczecińscy policjanci zatrzymali jeszcze czterech poszukiwanych. Jeden z mężczyzn ścigany był listem gończym, a dwie osoby nakazem osadzenia w zakładzie karnym. Czwarta osoba po zatrzymaniu został doprowadzona na czynności do prokuratury.


Ujawnianie i zatrzymywanie osób ściganych przez wymiar sprawiedliwości wpisane jest w podstawowe obowiązki służby patrolowej. Na terenie całego województwa minionej doby zatrzymanych zostało 18 osób poszukiwanych.

(KWP w Szczecinie / kr)

Powrót na górę strony