Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali dwa samochody, skradzione z Hiszpanii

Data publikacji 29.11.2014

Policjanci z powiatów trzebnickiego i oleśnickiego odzyskali dwa auta skradzione z terenu Hiszpanii, a przemieszczające się w nocy przez rejon województwa dolnośląskiego. W wyniku podjętych działań, zatrzymano także dwóch mężczyzn, kierujących skradzionym Mercedesem i VW Tiguanem. Oba odzyskane auta, w chwili zatrzymania przewoziły też różnego rodzaju części samochodowe. Podejrzani usłyszeli już w tej sprawie zarzuty. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Policjanci z komisariatu w Obornickich Śląskich, w wyniku podjętych działań, zatrzymali 30 – letniego mężczyznę, który jechał samochodem, skradzionym na terenie Hiszpanii. Do zatrzymania doszło na krajowej 5, w miejscowości Kryniczno, po tym jak funkcjonariusze uzyskali informację o dwóch kradzionych pojazdach, które mogą przemieszczać się przez rejon województwa dolnośląskiego.

W efekcie prowadzonych poszukiwań, policjanci z powiatu trzebnickiego zauważyli jeden z opisywanych pojazdów. Po zatrzymaniu mercedesa na hiszpańskich tablicach rejestracyjnych i jego sprawdzeniu okazało się, że samochód ten został skradziony w Hiszpanii, w połowie listopada br. Na samochodzie funkcjonariusze ujawnili ładunek różnego rodzaju części samochodowych.

Zatrzymany mężczyzna, który kierował mercedesem, jak się okazało podczas kontroli, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Usłyszał on już zarzut paserstwa, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz zarzut kierowania pojazdem bez uprawnień, zagrożony karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Tej samej nocy, drugi z poszukiwanych skradzionych samochodów - VW Tiguana, który także pochodził prawdopodobnie z kradzieży na terenie Hiszpanii, został zatrzymany na terenie powiatu oleśnickiego, w wyniku działań podjętych przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy. Po sprawdzeniu auta, funkcjonariusze ujawnili w nim również części samochodowe należące do innych pojazdów. Ponadto mężczyzna kierujący samochodem posługiwał się podrobionym dokumentem, uprawniającym do kierowania.

Jak ustalili policjanci, zatrzymany 37 - letni podejrzany, był już wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko mieniu oraz zdrowiu i życiu. Tym razem, również za swoje czyny odpowie przed sądem. Obecnie w dalszym ciągu wyjaśniane są wszystkie okoliczności związane z odzyskaniem kradzionych pojazdów.

KWP Wrocław / ik

Film Policjanci odzyskali dwa samochody, skradzione z Hiszpanii

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci odzyskali dwa samochody, skradzione z Hiszpanii (format flv - rozmiar 2.09 MB)

Powrót na górę strony