Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szybka reakcja polskich i francuskich policjantów uratowała mężczyźnie życie

Data publikacji 30.11.2014

Dzięki międzynarodowej współpracy polskich i francuskich policjantów udało się uratować życie mężczyzny. Kierowca ciężarowego Renault został odnaleziony na francuskim parkingu po tym jak dostał zawału serca. Mężczyzna w chwili obecnej czuje się dobrze i składa podziękowania za uratowanie życia.

Wczoraj około północy do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie zadzwonił mieszkaniec tej miejscowości z informacją, że jego pracownik – kierowca ciężarowego Renault, dostał zawału serca i potrzebuje pomocy. Mężczyzna w chwili zdarzenia miał się znajdować we Francji, na jednym z parkingów samochodowych.

Taka informacja natychmiast została przekazana do dyżurnego Komendy Głównej Policji, który z kolei powiadomił Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP. Tam pełniący dyżur funkcjonariusze szybko zaalarmowali Interpol w Paryżu, prosząc francuskich policjantów o pomoc.

Funkcjonariusze z Francji mając informacje przekazane przez stronę polską o ewentualnym  miejscu pobytu mężczyzny odnaleźli go na parkingu w miejscowości Besancon. Towarzyszący im lekarz stwierdził u mężczyzny zawał  serca i zdecydował o natychmiastowym przewiezieniu go do szpitala.

W chwili obecnej mężczyzna czuje się dobrze jego zdrowiu i życiu  nie zagraża niebezpieczeństwo. Dzisiaj rano policjanci odebrali telefon z Francji z podziękowaniami za uratowanie życia mężczyźnie.

ik

Powrót na górę strony