Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Struktury przestępcze powiązane ze środowiskiem krakowskich pseudokibiców rozbite

Data publikacji 02.12.2014

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji i Komendy Miejskiej Policji w Krakowie rozbili zorganizowaną grupę przestępczą trudniącą się handlem narkotykami na dużą skalę – do policyjnego aresztu trafiło 11 osób. Członkowie grupy są powiązani ze środowiskiem krakowskich pseudokibiców.

Wśród zatrzymanych przez policjantów osób znalazł się lider grupy - 36-latek, który zorganizował narkotykowy proceder i kierował grupą przestępczą (wydawał polecenia, zlecał zadania i rozliczał z ich wykonania) oraz 10 innych osób należących do gangu. Większość z nich to mieszkańcy Krakowa w wieku od 24 do 47 lat, dwie osoby są mieszkańcami województwa świętokrzyskiego, niektórzy byli już wcześniej karani za podobne przestępstwa.

Wszyscy zostali zatrzymani pod koniec listopada, podczas realizacji przeprowadzonej przez policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji, wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz policyjnymi antyterrorystami. Śledztwo ze względu na wagę przestępstw i osoby jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym osobom zarzutów karnych – liderowi grupy zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i popełniania przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, siedmiu kolejnym osobom udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz uczestniczenia w obrocie środkami odurzającymi i substancjami psychoaktywnymi na dużą skalę, pozostałym – posiadania narkotyków oraz uczestniczenia w ich obrocie. Jedna z osób usłyszała także zarzut posiadania broni palnej.

Podczas przeszukań prowadzonych w miejscach zamieszkania zatrzymanych policjanci zabezpieczyli znaczne ilości środków odurzających i substancji psychoaktywnych, w tym m.in. pół kilograma metamfetaminy, amfetaminę i marihuanę oraz broń palną i niebezpieczne narzędzia (maczety, noże).

Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to około 16 500 złotych. Funkcjonariusze zabezpieczyli także pieniądze mogące pochodzić z transakcji narkotykowych.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Krakowie / mj)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 11.51 MB)

Powrót na górę strony