Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci CBŚP zlikwidowali nielegalną fabrykę alkoholu

Data publikacji 02.12.2014

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie ze Służbą Celną w Katowicach zlikwidowali nielegalną linię produkcyjną alkoholu, zabezpieczając 3500 litrów alkoholu. W tej sprawie policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę, podejrzanych o nielegalne rozlewanie napojów spirytusowych. Starszy z mężczyzn dodatkowo usłyszał zarzut posiadania narkotyków - amfetaminy. Zatrzymane osoby powiązane są ze środowiskiem pseudokibiców Ruchu Chorzów.

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji wraz ze Służbą Celną w Katowicach zlokalizowali na terenie Bytomia nielegalnie działającą rozlewnię alkoholu.

20 listopada 2014 roku funkcjonariusze wkroczyli do akcji, zatrzymując na gorącym uczynku dwóch mężczyzn w wieku 28 i 30 lat oraz kobietę w wieku 37 lat, mieszkańców Chorzowa. W trakcie przeszukania mieszkań należących do zatrzymanych, stróże prawa dodatkowo znaleźli u jednego z mężczyzn amfetaminę. Zatrzymane osoby powiązane są ze środowiskiem  pseudokibiców Ruchu Chorzów.

Jak ustalili śledczy, zatrzymani działali wspólnie i w porozumieniu, prowadząc rozlewnię napojów spirytusowych. Wykorzystywali do tego pełną linię produkcyjną do rozlewania alkoholu, wyposażoną w zbiorniki typu Mauzer, pompy elektryczne wraz z wężami, zestawem filtrów oraz rozgałęźników - dozowników do napełniania butelek. Alkohol rozlewany był do butelek. Policjanci zabezpieczyli ponad 3500 litrów spirytusu o zawartości alkoholu 85%.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty z ustawy z dnia 18.10.2006 r. o wyrobie napojów spirytusowych oraz rejestracji i ochrony oznaczeń geograficznych napojów spirytusowych.

Prokurator zastosował wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze.

(CBŚP / mj)

Powrót na górę strony