Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy śmiertelnego pobicia sprzed 1,5 roku zatrzymani

Data publikacji 02.12.2014

Policjanci z wydziału kryminalnego gdyńskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o śmiertelne pobicie 30-letniego mieszkańca Jarosławia, które miało miejsce w nocy z 12 na 13 maja ubiegłego roku w Parku Rady Europy w Gdyni. Kryminalni przez 18 miesięcy pracowali nad ustaleniem sprawców. Efekt policyjnych działań zaowocował tymczasowym aresztowaniem dwóch podejrzanych. Obu zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

13 maja 2013 roku nad ranem w Parku Rady Europy przechodnie znaleźli zwłoki 30-letniego mieszkańca Jarosławia. Mężczyzna miał obrażenia, które wskazywały, że został śmiertelnie pobity. Na miejscu pracowali prokurator, biegły sądowy, śledczy z gdyńskiej komendy oraz technik kryminalistyki, który zabezpieczał ślady przestępstwa.

Nad ustaleniem sprawców i okoliczności zdarzenia pracowali przez ostatnie 18 miesięcy kryminalni z gdyńskiej komendy. Funkcjonariusze pod koniec października trafili na trop jednego z podejrzanych. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec Gdyni, który aktualnie przebywa w zakładzie karnym w związku z przestępstwami popełnionymi w przeszłości. Mężczyzna usłyszał zarzut śmiertelnego pobicia 30-latka. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

25 listopada br. w Gorlicach został zatrzymany drugi z podejrzanych. 28-letni mieszkaniec tamtejszego powiatu pod policyjną eskortą trafił do Gdyni, gdzie również usłyszał zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Sąd Rejonowy w Gdyni tymczasowo aresztował mężczyznę.

Obu zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / ap)

Powrót na górę strony