Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tysiąc złotych mandatu i 16 punktów karnych

Data publikacji 04.12.2014

Policjanci z powiatu legnickiego zatrzymali na gorącym uczynku kierującego, który złamał szereg przepisów i stworzył duże zagrożenie w ruchu drogowym. Sprawca, poruszając się samochodem osobowym, najpierw wyprzedził na jednym ze skrzyżowań policyjny radiowóz, który oczekiwał na sygnał zielony. Następnie wjechał z dużą prędkością na skrzyżowanie pomimo wyświetlanego sygnału czerwonego i z pasa do skrętu w lewo kontynuował jazdę na wprost. Po zatrzymaniu policjanci ukarali kierowcę 16 punktami karnymi oraz mandatem w wysokości 1000 złotych.

Policjanci wydziału ruchu drogowego legnickiej komendy patrolujący miasto nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator zatrzymali się na czerwonym świetle przy skrzyżowaniu ulic Piastowskiej i Chojnowskiej. Kiedy oczekiwali na światło zielone, ich radiowóz został wyprzedzony przez samochód osobowy marki "Hyundai", który wjechał z dużą prędkością na skrzyżowanie pomimo wyświetlanego światła czerwonego.

Funkcjonariusze podjęli natychmiastową interwencję i kilka ulic dalej zatrzymali mężczyznę. Prowadzącym pojazd okazał się 22-letni legniczanin. W związku z szeregiem popełnionych wykroczeń na kierującego nałożono mandat w wysokości 1000 zł. Mężczyzna otrzymał również 16 punktów karnych.

(KWP we Wrocławiu / mg)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.29 MB)

Powrót na górę strony