Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o kradzież metodą „na administratora” zatrzymani

Data publikacji 05.12.2014

Śródmiejscy policjanci zatrzymali trzy kobiety i mężczyznę podejrzanych o kradzież pieniędzy oraz biżuterii z mieszkania 86-latki. Dwie kobiety pod pretekstem awarii kanalizacji weszły do łazienki i „zagadywały” pokrzywdzoną, trzecia z nich prawdopodobnie plądrowała w tym czasie mieszkanie, a mężczyzna mógł być ich kierowcą. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w jednym z budynków przy ulicy Niecałej. Jak wynika z relacji okradzionej 86-latki, do drzwi mieszkania zapukały dwie kobiety, które przedstawiły się jako pracownice administracji. Pretekstem wejścia do mieszkania była rzekoma awaria kanalizacji.

Kiedy cała trójka weszła już do łazienki kobiety „zagadywały” właścicielkę lokalu na temat usterki, nie wychodząc z pomieszczenia. To w tym czasie prawdopodobnie trzecia z kobiet niepostrzeżenie weszła do mieszkania przez pozostawione otwarte drzwi i splądrowała je, zabierając z szafy 3000 dolarów amerykańskich, 1000 złotych oraz biżuterię ze szkatułki. Czwarta z osób, mężczyzna mogący mieć związek z tym przestępstwem, był prawdopodobnie kierowcą i czekał w pobliżu w samochodzie.

Po pewnym czasie fałszywe administratorki opuściły mieszkanie 86-latki. Kiedy kobieta zorientowała się, że została okradziona zgłosiła sprawę policji.
W między czasie policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu, na ulicy Królewskiej zatrzymali do kontroli kierowcę czarnego kia, 53-letniego Miłosza Ł. W samochodzie poza nim były jeszcze poszukiwana do innej sprawy 38-letnia Julia P., 31-letnia Simona P. oraz 29-letnia Sandra L.

Wszyscy byli już wcześniej notowani w policyjnych kartotekach. Podczas sprawdzenia przy mężczyźnie policjanci znaleźli i zabezpieczyli 1000 złotych mogących pochodzić z przestępstwa.

Śledczy podejrzewają, ze cała czwórka może mieć związek z kradzieżą dokonaną na szkodę 86-latki. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

(KSP / ap)

Film Podejrzani o kradzież metodą „na administratora” zatrzymani

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Podejrzani o kradzież metodą „na administratora” zatrzymani (format flv - rozmiar 7.89 MB)

Powrót na górę strony