Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli podrabiane ubrania warte blisko 150 tysięcy złotych

Data publikacji 05.12.2014

Śledztwo, a następnie realizacja funkcjonariuszy wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z komendy wojewódzkiej Policji w Krakowie, zaowocowała zabezpieczeniem podrabianych ubrań znanej firmy modowej. Wartość oszacowanych strat na rzecz producentów wyniosła blisko 150 tysięcy złotych.

28 listopada funkcjonariusze kryminalni z komendy wojewódzkiej Policji w Krakowie, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, na podstawie uzyskanych wcześniej informacji ustalili, że w kilku sklepach na terenie Krakowa, Skawiny, Modlniczki, jak również na znanych portalach aukcyjnych, sprzedawane są podrobione ubrania znanej firmy modowej.

Informacje uzyskane przez policjantów okazały się w stu procentach trafne. Śledczy pod okiem specjalisty ujawnili oraz zabezpieczyli 276 sztuk spodni oraz 26 sztuk pasków oznaczonych podrabianymi znakami towarowymi. Specjaliści na podstawie zabezpieczonych próbek stwierdzili, że towar prawdopodobnie pochodził z Niemiec. Natomiast jego jakość znacznie odbiega od oryginałów. Może o tym świadczyć również i czas reklamacji zakupionych przedmiotów, które często wracały do sklepu po około dwóch dniach użytkowania. Zabezpieczone przedmioty trafiły do ekspertyzy, a kolejne zgłoszenia są analizowane. Na ich podstawie będą wyciągane konsekwencje prawne oraz zostanie sporządzona skala tego procederu.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Krakowie / ap)

Film Policjanci zabezpieczyli podrabiane ubrania warte blisko 150 tysięcy złotych

Pobierz plik Policjanci zabezpieczyli podrabiane ubrania warte blisko 150 tysięcy złotych (format mp4 - rozmiar 14.38 MB)

Powrót na górę strony