Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Blisko 260 km/h na łysych oponach

Data publikacji 05.12.2014

Wyjątkowym brakiem rozwagi wykazał się 29-letni mieszkaniec Krosna Odrzańskiego, który pędził osobowym bmw blisko 260 km/h. Policjanci zatrzymali pirata drogowego. Podobnego wyczynu z pewnością nie powtórzy w najbliższym czasie, ponieważ funkcjonariusze odebrali mu prawo jazdy.

Sytuacja miała miejsce w czwartek (4 grudnia 2014 roku). Nieoznakowanego passata, którym poruszali się policjanci z Sekcji Zabezpieczenia Autostrady KWP w Gorzowie Wlkp., jeszcze na odcinku drogi wojewódzkiej nr 138 w rejonie Torzymia,  z dużą prędkością minął kierujący osobowym bmw. Próba zatrzymania szarżującego kierowcy nie była łatwa - tym bardziej, że zatrzymanie szaleńca musiało iść w parze z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Najdrobniejszy błąd przy tej prędkości generuje tragiczne skutki.

Tego zupełnie nie brał pod uwagę 29-latek z Krosna Odrzańskiego, który po wjeździe na autostradę rozwinął prędkość do prawie 260 km/h! Blisko 30-kilemtrowa pogoń za piratem okazała się skuteczna. Jego szaleńcza szarża wydaje się tym bardziej niebezpieczna, że bwm na tylnych oponach miało niemal całkowicie zużyty bieżnik.

29-latek w dalszą podróż już się nie udał, ponieważ stracił dwa dokumenty: dowód rejestracyjny oraz prawo jazdy. Przypadek ten zostanie rozpatrzony przez sąd.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 8.38 MB)

Powrót na górę strony