Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miał 2 promile, a w samochodzie kradziony laptop i łom.

Data publikacji 06.12.2014

Zarzuty włamania i kradzieży oraz posiadania środków odurzających usłyszało pięciu mężczyzn zatrzymanych przez grodziskich policjantów. Dodatkowo kierowca odpowie za kierowanie autem będąc w stanie nietrzeźwości. W samochodzie 29–latka funkcjonariusze zabezpieczyli skradzionego chwilę wcześniej laptopa oraz łom użyty prawdopodobnie w nocy do włamania. W miejscu zamieszkania 42–latka policjanci znaleźli ponad 20 gramów narkotyków i wagę elektroniczną oraz kominiarkę i rękawiczki. Cała piątka przyznała się do zarzucanych im przestępstw.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia włamania do obiektu usługowego w Milanówku. Policjanci ustalili, że w nocy z pomieszczenia firmy zostały skradzione telefony i pieniądze. Następnego dnia, podczas poszukiwania sprawców tego przestępstwa, grodziscy funkcjonariusze otrzymali informację o osobach podejrzewanych o kradzież w Piastowie. Policjanci grodziskiej drogówki i prewencji szybko odnaleźli i zatrzymali wskazywany pojazd, którym podróżowało 3 mężczyzn. Podczas kontroli kierowcy okazało się, że 29–latek jest w stanie nietrzeźwości. Miał on w organizmie prawie 2 promile alkoholu. W czasie przeszukania auta policjanci potwierdzili, że rzeczywiście znajduje się w nim skradziony laptop z głośnikami. W bagażniku opla funkcjonariusze znaleźli także metalowy łom. Rafał B., Paweł R. i Daniel J. zostali zatrzymani.
Podczas dalszych czynności grodziscy kryminalni pojechali sprawdzić miejsca zamieszkania zatrzymanych mężczyzn. W mieszkaniu 42–latka policjanci znaleźli ponad 20 gramów narkotyków i wagę elektroniczną oraz kominiarkę i kilka par rękawiczek. Zabezpieczone w samochodzie i w domu przedmioty wskazywały, że mężczyźni mogą mieć również związek z włamaniem w Milanówku. Dokładna analiza zebranych materiałów wkrótce potwierdziła podejrzenia funkcjonariuszy. Policjanci szybko ustalili także dwie kolejne osoby podejrzane o udział w tym przestępstwie.18-letni Dawid K. i 30-letni Michał M. trafili do policyjnej celi.
Czterech mężczyzn usłyszało zarzuty wspólnego dokonania włamania w Milanówku. Trzem mężczyznom przedstawione zostały także zarzuty dokonania kradzieży w Piastowie. Paweł R. odpowie również za posiadanie środków odurzających, a Rafał B. za kierowanie autem będąc w stanie nietrzeźwości.


(KSP/rk)

 

Powrót na górę strony