Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zapadły wyroki wobec pseudokibiców

Data publikacji 08.12.2014

W sprawie trzech pseudokibiców, którzy zatrzymani zostali po meczu Pogoń Szczecin – Korona Kielce, sąd wydał wyroki. Wszyscy oskarżeni zostali uznani winnymi popełnienia zarzucanych im czynów i wymierzono im kary.

Do zatrzymań doszło w sobotę w czasie meczu pomiędzy zespołami w ramach rozgrywek t-mobile Ekstraklasy. Na trybunach stadionu zasiadło ponad trzy tysiące kibiców w tym niespełna 50 przyjezdnych. W trakcie imprezy sportowej pracownicy służby porządkowej ujęli a następnie przekazali policjantom 33 i 39 - latka, którzy na teren stadionu wnieśli piwo naruszając tym samym przepisy ustawy o imprezach masowych. Jeden z nich dodatkowo spożywał alkohol podczas meczu.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty a sąd po rozpoznaniu sprawy wydał wyroki skazujące orzekając karę 2000 zł grzywny oraz zakaz wstępu na imprezy masowe piłki nożnej z udziałem Pogoni Szczecin i Reprezentacji Polski rozgrywających się na terenie RP na okres dwóch lat z obowiązkiem stawiennictwa we właściwej jednostce Policji.

Kolejne zatrzymanie dotyczyło 33 - latka, który wdarł się na teren stadionu piłkarskiego. Temu mężczyźnie sąd, po zapoznaniu się z materiałami sprawy w trybie przyspieszonym, orzekł karę grzywny w wysokości 1800 złotych oraz 2 letni zakaz wstępu na imprezy masowe.

Zatrzymani to mieszkańcy Szczecina i Choszczna. Grozi ima kara do trzech lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony