Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany do napadu na bank

Data publikacji 08.12.2014

Tegorocznych „Mikołajek” 17-letni mieszkaniec Łodzi nie zapomni na długo. 6 grudnia 2014 roku funkcjonariusze z VII Komisariatu KMP w Łodzi zatrzymali młodego człowieka podejrzanego o napad na bank. Mężczyzna w lipcu grożąc nożem chciał wymusić na pracownikach banku wydanie mu gotówki. Liczył na szybki zysk, a zamiast tego trafi za kraty.

22 lipca 2014 roku do jednego z banków na terenie Górnej wszedł młody mężczyzna. W pewnym momencie wyciągnął nóż i grożąc nim, zażądał wydania pieniędzy. Pracownica obsługująca klientów pomimo grożącego jej niebezpieczeństwa odmówiła wydania gotówki. Zdenerwowany napastnik wykrzykiwał, że ją zabije, ta jednak zachowała zimną krew, wcisnęła przycisk alarmowy i nie zamierzała wydać pieniędzy. Gdy w trakcie zajścia do placówki wszedł klient, napastnik spłoszył się i uciekł. Całe zdarzenie zostało jednak uwiecznione przez monitoring banku.

Analizując nagranie, zeznania świadków oraz zabezpieczone w banku ślady, kryminalni z VII Komisariatu KMP w Łodzi wytypowali potencjalnego sprawcę. Jak się okazało, był to 17-letni mieszkaniec Łodzi. 6 grudnia 2014 roku w godzinach wieczornych funkcjonariusze zapukali do drzwi sprawcy. Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał już zarzut usiłowania rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. Grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony