Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

XI Mistrzostwa MSW w Halowej Piłce Nożnej w Mielnie. Drużyna małopolskich policjantów zajęła III miejsce

Data publikacji 08.12.2014

W dniach 4-6 grudnia drużyna KWP w Krakowie wzięła udział w XI Mistrzostwach MSW w Halowej Piłce Nożnej, rozgrywanych w nadmorskim Mielnie. W związku z jubileuszem 95–lecia powstania Policji Państwowej patronat honorowy objął Komendant Główny Policji. W zawodach uczestniczyły 22 drużyny piłkarskie, reprezentujące różne komendy wojewódzkie Policji, Komendę Główną Policji, Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Służbę Kontrwywiadu Wojskowego, SG oraz inne.

Pierwsze dwa dni zajęły rozgrywki grupowe, w których startowały 4 grupy po 6 drużyn. Po kolejnych meczach do dalszych rozgrywek awansowały po 2 najlepsze drużyny.

Drużyna z Małopolski po rozegraniu 5 meczów grupowych – w których zgromadziła komplet punktów – zwyciężając ze Służbą Kontrwywiadu Wojskowego, Policją ze Słupska, KWP w Poznaniu, KPP w Bełchatowie oraz KWP w Radomiu, zajęła I miejsce w swojej grupie. Małopolscy funkcjonariusze stracili tylko jedną bramkę i w sobotnie przedpołudnie rozegrali mecz z reprezentacją  SG z Białegostoku o wejście do pierwszej czwórki Turnieju. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla KWP w  Krakowie, dzięki czemu reprezentacja z „rodu Kraka” znalazła się w strefie medalowej Turnieju. W dalszej fazie rozgrywek o finał, krakowianie zmierzyli się z drużyną KGP. Po wyrównanym meczu, który po dogrywce zakończył się bezbramkowym remisem, rozpoczęła się seria rzutów karnych. Spotkanie to zakończyło się wynikiem – 4:3 dla Komendy Głównej Policji.

Ostatecznie drużyna KWP w Krakowie w składzie: Rafał Windak, Tomasz Gruca, Maciej Buch, Dawid Trojański, Wojciech Zięba, Rafał Płuchowski, Tomasz Przeniosło, Zbigniew Dulba, Rafał Zakrocki, Patryk Marzec, Paweł Duda, Paweł Cierpich, uplasowała się na III miejscu Turnieju, zwyciężając w meczu z drużyną ABW.

(KWP w Krakowie / ap)

 

Powrót na górę strony