Suwalski policjant siedmiokrotnym mistrzem Polski

Data publikacji 09.12.2014

Sierżant Daniel Grabowski z suwalskiej komendy wywalczył siódmy raz z rzędu złoty medal w kategorii seniorów +120 kg na Mistrzostwach Polski Seniorów i Seniorek w Trójboju Siłowym. Zawody odbyły się w miniony weekend w Pieńsku w województwie dolnośląskim.

Sierżant Daniel Grabowski z Wydziału Patrolowo Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach po raz siódmy z rzędu wywalczył złoty medal w kategorii seniorów +120 kg, z wynikami 385 kg w przysiadzie, 255 kg w wyciskaniu leżąc, 320 kg w martwym ciągu, uzyskując łącznie w trójboju siłowym 960 kg. Tym razem Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek w Trójboju Siłowym odbyły się w Pieńsku.

Na początku listopada 2014 roku sierż. Daniel Grabowski, w Aurora/Denver Colorado USA, na Mistrzostwach Świata w Trójboju Siłowym, w kategorii wagowej do 120 kg wywalczył złoty medal w przysiadzie. W USA nasz mistrz dźwignął 415 kg w przysiadzie, 275 kg w wyciskaniu leżąc, 350 kg w martwym ciągu. W podejściu na rekord świata w przysiadzie 430 kg uplasował się na piątym miejscu. Był to jego pierwszy start w nowej kategorii wagowej. Polska drużynowo zajęła wówczas trzecie miejsce.

Sierż. Daniel Grabowski ma na swoim koncie liczne tytuły międzynarodowe. W 2010 r. – Mistrz Świata i Europy w Trójboju Siłowym, jest też pierwszym Polakiem w historii, który przekroczył granicę 400 kg w pojedynczym boju. To od wielu lat najsilniejszy trójboista w naszym kraju i członek kadry narodowej w tej dyscyplinie.