Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki pod postacią talizmanów i magicznych amuletów?

Data publikacji 10.12.2014

Krakowscy policjanci zabezpieczyli prawie 400 sztuk różnego rodzaju produktów, które mogą zawierać niedozwolone prawem substancje. Osoba, która je sprzedawała, usłyszała już zarzut posiadania narkotyków. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Policjanci zespołu operacyjno-rozpoznawczego Komisariatu I Policji w Krakowie dotarli do jednego ze sklepów w centrum miasta, gdzie sprzedawane były produkty oferowane jako „magiczne mieszanki". Wiele wskazuje na to, że „magia” działania tych produktów mogła zostać  oparta na niedozwolonych substancjach. Przeprowadzone na miejscu przez policjantów badanie testerem narkotykowym wykazało, że w niektórych opakowaniach znajdowała się amfetamina. Z tego też względu produkty oferowane do sprzedaży przez ten sklep trafiły do specjalistycznych badań laboratoryjnych. Policyjni eksperci sprawdzą m.in. jakiego rodzaju substancje znajdowały się w sklepowych produktach oraz czy substancje te mogły być niebezpieczne dla życia ludzkiego.

Podczas przeszukania pomieszczeń sklepowych policjanci odnaleźli specjalny schowek w ladzie, w którym znajdowały się różne produkty. Do dalszych ekspertyz zabezpieczono prawie 400 różnych produktów znajdujących  się w  skrytce. Osoba, która sprzedawała talizmany, usłyszała już zarzut posiadania narkotyku. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Przestrzegamy przed eksperymentowaniem z tego typu substancjami. Kupując podobne produkty, ryzykuje się poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi i prawnymi. Nabywając „magiczny” produkt nie wiadomo, jakiego rodzaju substancje zawiera, a tym samym – jaki może mieć wpływ na nasze zdrowie. Jednocześnie przypominamy, że posiadanie produktów zawierających substancje psychoaktywne, określone w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii, jest przestępstwem. Grozi za nie kara pozbawienia wolności do 3 lat.

(KWP w Krakowie / ap)

Film Narkotyki pod postacią talizmanów i magicznych amuletów?

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Narkotyki pod postacią talizmanów i magicznych amuletów? (format flv - rozmiar 6.07 MB)

Powrót na górę strony