Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawcę napadu na placówkę bankową

Data publikacji 10.12.2014

Policjanci z Częstochowy zatrzymali 18-letniego mieszkańca powiatu podejrzanego o usiłowanie napadu na placówkę bankową w Dąbrowie Zielonej. Jak ustalili śledczy, sprawca w kominiarce i z wiatrówką w ręku wszedł do banku, żądając pieniędzy. Gdy usłyszał, że w placówce nie mają gotówki, uciekł, odjeżdżając motorowerem. Powiadomieni o zdarzeniu mundurowi zaledwie w kilka godzin ustalili i zatrzymali napastnika.

"Dawać pieniądze, to jest napad" - usłyszała w poniedziałkowy ranek obsługa placówki bankowej w miejscowości Dąbrowa Zielona w powiecie częstochowskim. Gdy napastnik w kominiarce i z wiatrówką w ręku został poinformowany przez pracowników, że w placówce nie mają pieniędzy, wybiegł i odjechał motorowerem.

Zaledwie kilka godzin zajęło śledczym z Komisariatu Policji w Koniecpolu ustalenie sprawcy. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec pobliskiej miejscowości. W tym samym dniu został on zatrzymany. Mundurowi znaleźli motorower oraz ukrytą w lesie wiatrówkę. Wszystko wskazuje na to, że i te rzeczy pochodzą najprawdopodobniej z kradzieży.

Nastolatek odpowie za usiłowanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co może spędzić w więzieniu nawet 12 lat.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony