Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli znaczne ilości nielegalnych papierosów oraz tytoniu

Data publikacji 17.12.2014

Policjanci z komend wojewódzkich w Radomiu oraz Wrocławiu udaremnili przestępstwa związane z nielegalnym posiadaniem wyrobów tytoniowych. Dzięki realizacjom i zatrzymaniu osób prowadzących ten przestępczy proceder nie doszło do wprowadzenia do obrotu znacznej ilości tytoniu oraz papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Kryminalni uniemożliwili sprzedaż nielegalnych papierosów

Płońscy „kryminalni” uniemożliwili transakcję, której przedmiotem miało być 1000 paczek papierosów bez akcyzy. Papierosy najprawdopodobniej miały trafić na lokalny rynek. Do sprawy zatrzymanych zostało dwóch mieszkańców Płońska. Jeden z nich usłyszał już zarzut i dobrowolnie poddał się odpowiedzialności za popełniony czyn.

W poniedziałek policjanci z Wydziału Kryminalnego płońskiej komendy, realizując czynności, które poprzedzała ich praca operacyjna, pojechali do miejscowości Ilino, gdzie miało dojść do sprzedaży nielegalnych wyrobów tytoniowych. Na miejscu, na poboczu lokalnej drogi, funkcjonariusze zobaczyli dwa stojące blisko siebie samochody osobowe: opla i hondę. Kierowcy tych pojazdów stali  obok i rozmawiali. Po chwili jeden z nich otworzył bagażnik opla i zaczął się dziwnie zachowywać.  „Kryminalni” zainterweniowali. Okazało się, że kierowcy pojazdów to 43 i 27-letni mieszkańcy Płońska. W czasie przeszukania, w oplu należącym do 43-latka, funkcjonariusze znaleźli 2 kartony wyrobów tytoniowych nie posiadających polskich znaków akcyzy. W każdym z kartonów znajdowało się 500 paczek papierosów, które najprawdopodobniej miały trafić na lokalny rynek. Dzięki ustaleniom i szybkiej reakcji policjantów, do transakcji docelowo nie doszło.

Kierowcy obu pojazdów zostali zatrzymani. 43-latek, w którego aucie znalezione zostały papierosy, usłyszał zarzut z art. 65 Kodeku karnego – skarbowego: przechowywania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna dobrowolnie poddał się odpowiedzialności za popełniony czyn. Dalsze postępowanie w sprawie będzie prowadził Urząd Celny w Ciechanowie.

(KWP w Radomiu / ap)

Policjanci przechwycili ponad 23 tys. sztuk papierosów i tytoń bez akcyzy

Nielegalne wyroby tytoniowe przechwycili średzcy policjanci. Podczas przeszukania mieszkania, garażu oraz samochodu, należących do zatrzymanego w tej sprawie mężczyzny, funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 23 tys. sztuk papierosów oraz blisko 22 kilogramy tytoniu bez polskich znaków akcyzy. O dalszym losie podejrzanego, który usłyszał już w tej sprawie zarzuty, zdecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej, w wyniku podjętych działań operacyjnych, ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie tytoniu i papierosów bez polskich znaków akcyzy. W jego mieszkaniu, garażu oraz samochodzie funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 23 tysiące sztuk papierosów oraz blisko 22 kilogramy tytoniu bez polskich znaków akcyzy, a także wagę elektroniczną.

Zatrzymany, to 42-letni mieszkaniec jednej z miejscowości położonych na terenie gminy Środa Śląska. Mężczyzna podejrzany jest o przestępstwo gospodarcze, a tym samym działanie na szkodę Skarbu Państwa i spowodowanie strat w wysokości blisko 13 tysięcy złotych, z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał już w tej sprawie zarzuty.

Przypomnijmy, że za czyn, o który jest on podejrzany, w świetle kodeksu karno – skarbowego, grozić może wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat 3.

(KWP we Wrocławiu / ap)

 

Powrót na górę strony