Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

38-latka odpowie za zabójstwo

Data publikacji 18.12.2014

Policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali 38-letnią kobietę, podejrzaną o śmiertelne ugodzenie nożem swojego 22-letniego partnera. Kobieta najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

W nocy z soboty na niedzielę dyżurny radomskiej policji otrzymał informację z pogotowia o mężczyźnie z raną kłutą klatki piersiowej. Mężczyzna został zabrany do szpitala, natomiast pod wskazany adres, na radomskim Rynku, natychmiast pojechali policjanci. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady przestestępstwa, przesłuchali świadków i jeszcze w niedzielę zatrzymali 38-letnią kobietę.

Jak ustalili kryminalni, tej nocy w okolicy miejsca zdarzenia trwała libacja alkoholowa, w której uczestniczyło kilka osób. Po powrocie do domu między dwoma osobami doszło do awantury, po czym kobieta zadała cios nożem swojemu 22-letniemu konkubentowi w okolice klatki piersiowej. Cios ten  okazał się śmiertelny, mężczyzna zmarł w szpitalu.

We wtorek 38-latka podejrzana o zabójstwo została doprowadzona do prokuratury, a w środę do sądu, gdzie śledczy wnioskowali o tymczasowy areszt dla zatrzymanej. Sąd przychylił się do tego wniosku i najbliższe miesiące kobieta spędzi w Areszcie Śledczym w Warszawie – Grochowie. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / ap)

Powrót na górę strony