Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty za napad na optyka

Data publikacji 18.12.2014

W Świebodzinie do jednego z salonów optycznych na terenie miasta wtargnęło dwóch mężczyzn w kominiarkach, którzy używając siły i gróźb usiłowali dokonać rozboju. Już w niespełna tydzień od zdarzenia, świebodzińscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawców tego zuchwałego napadu.

14 listopada br., około godziny 16:30, do jednego z salonów optycznych na terenie Świebodzina wtargnęło dwóch zamaskowanych mężczyzn. Przy użyciu siły fizycznej, bijąc i szarpiąc właściciela, zamierzali dokonać rabunku. Zostali jednak spłoszeni i bez łupów oddalili się pojazdem z miejsca zdarzenia. Brak punktu zaczepienia, cząstkowe informacje żadnych poszlak. Tak wyglądało rozpoczęcie działań świebodzińskich kryminalnych, którzy mozolnie, „po nitce do kłębka”, prowadząc dochodzenie w tej sprawie już w niespełna tydzień ustalili i zatrzymali sprawców tego zdarzenia.

Okazali się nimi mieszkańcy Świebodzina w wieku od 25 do 49 lat. W toku prowadzonych czynności dochodzeniowych ustalono, że to nie jest jedyny czyn o takim charakterze, jaki na swoim koncie posiadają zatrzymani przestępcy. Ponadto śledczy ustalili, że grupa swój przestępczy proceder praktykowała również za granicą. W związku z rozwojowym charakterem sprawy, świebodzińska prokuratura wystąpiła z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu dla czterech członków tej grupy. Natomiast wobec pozostałych dwóch, którzy tylko pośrednio uczestniczyli w zdarzeniu na terenie Świebodzina, zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

 (KWP w Gorzowie Wlkp. / ap)

Powrót na górę strony