Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzewani o wyłudzanie odszkodowań od ubezpieczycieli zatrzymani

Data publikacji 18.12.2014

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, przy udziale policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie zatrzymali wczoraj osiem osób podejrzewanych o wyłudzenia odszkodowań od firm ubezpieczeniowych na kwotę przekraczającą 170 tysięcy złotych. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Proceder trwał od około trzech lat. Na trop działalności zatrzymanych osób wpadli policjanci Wydziału Dochodzeniowo Śledczego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach i z Komendy Powiatowej Policji z Jędrzejowa. Funkcjonariusze pod lupę wzięli kilkanaście zdarzeń drogowych, kolizji, które miały miejsce na terenie powiatu jędrzejowskiego we wspomnianym czasookresie. Policjanci pracujący nad tą sprawą podejrzewają, że zatrzymane osoby brały udział w pozorowanych kolizjach drogowych, a następnie sporządzały dokumentację potrzebną do uzyskania odszkodowania.

Zatrzymani, dwie kobiety i sześciu mężczyzn, w wieku od 23 do 42 lat to mieszkańcy powiatu jędrzejowskiego i włoszczowskiego. Dzisiaj składają wyjaśnienia w tej sprawie. Mogą trafić za kratki nawet na 8 lat.  

(KWP w Kielcach / ap)

Powrót na górę strony