Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zamiast zniszczyć, przywłaszczono setki tysięcy papierosów

Data publikacji 18.12.2014

Funkcjonariusze łódzkiego oddziału CBŚP wspólnie funkcjonariuszami Izby Celnej w Łodzi przeprowadzili kontrolę dotyczącą nieprawidłowości niszczenia papierosów. Zabezpieczono ponad 820 tysięcy sztuk papierosów, które nie zostały zutylizowane. W związku z uchybieniami zatrzymano właściciela firmy. Sprawę przejęła zduńskowolska policja i prokuratura.

W środę 17 grudnia 2014 r. w godzinach popołudniowych  funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Izby Celnej weszli do zakładu na terenie Zduńskiej Woli w celu kontroli prawidłowości procesu niszczenia towarów, które nie mogły trafić do handlu. Podczas sprawdzania maszyn tzw. młynów do niszczenia artykułów, znaleziono w nich kartony z papierosami, które trafiły tam do utylizacji z zakładu w województwie łódzkim.

Na miejsce wezwano policjantów z miejscowej komendy policji, którzy przeprowadzili czynności procesowe i zabezpieczyli niezniszczony towar. Z dwóch maszyn wyciągnięto ogółem ponad 41 tysięcy paczek, tj. ponad 820 tysięcy papierosów o wartości około 375 tysięcy złotych. W związku z tym znaleziskiem zatrzymano 41-letniego mieszkańca Warszawy. Teraz funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Jest ona prowadzona pod kątem przywłaszczenia mienia. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat. Policjanci z Referatu ds. Przestępstw Gospodarczych i Korupcji sprawdzają również czy nie doszło do popełnienia przestępstwa skarbowego.

(KWP w Łodzi / mj)

Powrót na górę strony