Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla mężczyzny, który groził pracownikom wrocławskiego MOPS-u

Data publikacji 22.12.2014

Tymczasowy areszt na 2 miesiące zastosował sąd jako środek zapobiegawczy wobec mężczyzny zatrzymanego przez wrocławskich policjantów, a ujętego przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Zatrzymany podejrzany jest o znieważenie pracownika placówki i kierowanie wobec niego gróźb oraz narażenie go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Mężczyzna po zatrzymaniu trafił do policyjnego aresztu.

Do zdarzenia doszło 19 grudnia 2014 r. przed godziną 10.00 na wrocławskim Rakowcu. Do placówki Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przyszedł mężczyzna, który w pewnym momencie zaczął się awanturować, wyzywać jednego z pracowników, a także grozić mu. Napastnik podczas gróźb wyciągnął dezodorant i podpalił zapalniczką strumień, wydobywający się z puszki.
 
Na szczęście wytworzony płomień nie spowodował żadnych obrażeń u pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, ani też żadnych szkód. Mężczyzna został ujęty przez jednego z pracowników, a chwilę później zatrzymany przez powiadomionych o zdarzeniu policjantów. Podejrzany został przewieziony do Komisariatu Policji Wrocław – Rakowiec, gdzie wykonano z jego udziałem dalsze czynności procesowe.
 
Policjanci prowadzili czynności w kierunku spowodowania bezpośredniego niebezpieczeństwa utraty życia lub zdrowia, znieważenia oraz wpływania groźbą na czynności urzędowe, co zagrożone jest karą nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna, którym okazał się 60-letni mieszkaniec Wrocławia, usłyszał już w tej sprawie zarzuty.
 
Na podstawie zebranego przez funkcjonariuszy materiału, na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.

(KWP we Wrocławiu / mg)

 

Powrót na górę strony