Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obcokrajowiec zatrzymany za oszustwa i przywłaszczenie samochodów o wartości ponad 1,7 miliona złotych

Data publikacji 23.12.2014

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, ustalonemu i zatrzymanemu przez policjantów z Komisariatu Wrocław – Fabryczna, a podejrzanemu o liczne oszustwa i wyłudzenie z wypożyczalni samochodowych, co najmniej 8 luksusowych aut o wartości ponad 1,7 miliona złotych. Obcokrajowiec po usłyszeniu zarzutów w tej sprawie, na wniosek prokuratury, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Policjanci podejrzewają, że mężczyzna ma na swoim koncie jeszcze inne tego typu przestępstwa, dokonane na terenie kraju.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Wrocław – Fabryczna, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych, ustalili i zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o przywłaszczenie mienia o wartości ponad 1,7 miliona złotych. Zatrzymany to obywatel Niemiec, w wieku 51. Do zatrzymania doszło na terenie miasta. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy zajmujących się tą sprawą, sprawca w wyniku przestępczego procederu, wyłudził z wypożyczalni samochodów, co najmniej 8 luksusowych aut, m.in. marki bmw, mercedes i audi. Obcokrajowiec usłyszał już w tej sprawie zarzuty. Za oszustwa i wyłudzenia mienia znacznej wartości, w świetle kodeksu karnego, grozi mu teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Sąd po zapoznaniu się z materiałem zgromadzonym przez policjantów i prokuraturę, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Obecnie funkcjonariusze w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tego przestępczego procederu, bowiem podejrzewają oni mężczyznę o jeszcze innego tego typu przestępstwa, dokonane na terenie kraju.

(KWP we Wrocławiu / ap)

Powrót na górę strony