Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Siedem osób zatrzymanych w związku z napadem na transport telefonów

Data publikacji 24.12.2014

Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Radomiu, prowadzą śledztwo w sprawie napadu rabunkowego, do którego doszło 24 listopada 2014 r. w miejscowości Barak (gm. Szydłowiec). W trakcie napadu sprawcy, prawdopodobnie narodowości wschodnioeuropejskiej, skradli 1000 telefonów marki iPhone S5 i 980 telefonów marki Samsung Note 3. W związku z tą sprawą zatrzymano siedem osób. Część telefonów odzyskano.

Numery IMEI skradzionych telefonów dostępne są między innymi na stronie internetowej KWP zs. w Radomiu ►. Do chwili obecnej zatrzymano pięć osób, które usiłowały zakupić część skradzionych telefonów. Ponadto we współpracy z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymano kolejne dwie osoby narodowości ukraińskiej, przy których zabezpieczono kilkaset telefonów z usuniętymi numerami IMEI, które mogą pochodzić z napadu.

Skradzione telefony komórkowe w chwili obecnej nie przedstawiają praktycznie żadnej wartości dla potencjalnych sprawców, bowiem posiadają one stosowne zabezpieczenia i są do wykrycia przez każdą sieć komórkową.

Przypominamy, iż zwrot skradzionych telefonów stanowi przesłankę do nadzwyczajnego złagodzenia kary zgodnie z treścią art. 60§2 kk zarówno dla sprawców napadu, jak i nabywców skradzionych telefonów.

(KWP w Radomiu / ap)

Film Siedem osób zatrzymanych w związku z napadem na transport telefonów

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Siedem osób zatrzymanych w związku z napadem na transport telefonów (format flv - rozmiar 14.66 MB)

Powrót na górę strony