Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tir uszkodził punkt poboru opłat na autostradzie i odjechał

Data publikacji 25.12.2014

Tir, przejeżdżając przez punkt poboru opłat na autostradzie, uszkodził budkę kasjerską i odjechał. Został zatrzymany przez policję kilkanaście kilometrów od zdarzenia. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

24 grudnia, około godziny 13.30, policjanci pełniący służbę na autostradzie A2 otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w punkcie poboru opłat w Strykowie. Z relacji wynikało, że przez bramkę przejeżdżało ciężarowe volvo z naczepą, na której zamontowany był kombajn.  Kierowca nie zachował należytych środków ostrożności i bezpiecznej odległości od omijanej budki, w wyniku czego otarł na wysokości około 2 metrów barierę energochłonną  oraz pomieszczenie kasjera, w którym stłuczone zostały trzy szyby oraz wgnieciona na całej długości ściana, a następnie odjechał. Na szczęście w tym momencie w budce nie znajdowała się żaden pracownik. 

Informacja o niecodziennym zdarzeniu została natychmiast przekazana przez koordynatora Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Łodzi kilku patrolom pełniącym służbę na A2. Po sprawdzeniach  funkcjonariusze wykluczyli zjazd tego tira na węźle Stryków, jak i ewentualny wjazd na A1.  Już kilkanaście kilometrów dalej policjanci zatrzymali wytypowany pojazd.

Kierującym okazał się 26-letni mieszkaniec województwa lubelskiego. Był trzeźwy. Tłumaczył, iż może sporej siły uderzenia  nie zauważył momentu uszkodzenia punktu poboru opłat oraz przewożonego kombajnu. Ostatecznie został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych. Policjanci przed jego dalszą jazdą dokładnie sprawdzili zabezpieczenie transportowanego 7-tonowego ładunku. Nie trudno wyobrazić sobie, co mogłoby się stać, gdyby po kolizji doszło do obluzowania umocowań i samowolnego stoczenia się tak potężnej maszyny na autostradę.

(KWP w Łodzi / mg)

 

Powrót na górę strony