Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prezenty wprost z policyjnego serca

Data publikacji 29.12.2014

Kilkadziesiąt osób, mieszkańców Słupska, otrzymało tuż przed Wigilią prezenty przygotowane przez młodych policjantów, słuchaczy Szkoły Policji w Słupsku. Wśród obdarowanych znalazły się przede wszystkim dzieci, ale również osoby osamotnione, schorowane i zapomniane przez swoich najbliższych. Policjanci przynieśli tym osobom radość i nadzieję, że może być lepiej.

Przed samą Wigilią słuchacze szkoły wspólnie z przedstawicielami słupskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża przygotowali dla dzieci z najuboższych rodzin Słupska, wytypowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, paczki bożonarodzeniowe. Łącznie 40 dzieciaków zostało obdarowanych słodyczami, zabawkami i pluszakami. Wszystko odbyło się w atmosferze pięknych staropolskich kolęd. Dzieci nie kryły swojej ogromnej radości, gdyż po raz pierwszy, poza słodyczami były to również zabawki, które sami mogli dla siebie wybrać. Wzruszenia nie kryli też rodzice i opiekunowie, którzy wielokrotnie podkreślali, że w taki sposób mogliby spotykać się z Policją każdego dnia.
 
,,Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. Myślę, że ta sentencja Janusza Korczaka oddaje cały cel naszej akcji. Już kilkanaście razy wspólnie z PCK organizowaliśmy podobne akcje i zawsze dochodzimy do wniosku, że są one potrzebne, że przybliżają nas ludzi do siebie, że możemy poczuć się potrzebnymi, nie tylko w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa. Zawsze angażujemy w te akcje naszych słuchaczy, aby szkolenia zawodowe, jakie odbywają w naszej szkole nie przybierały tylko wymiaru dydaktycznego, ale aby zaszczepić w nich, a niekiedy tylko pobudzić idee wolontariatu, niesienia pomocy tym, którzy niejednokrotnie nie potrafią sami upomnieć się o siebie. Cieszę się tym bardziej, że nigdy w przypadku takich akcji, nie musieliśmy prosić słuchaczy dwa razy. Są na tej płaszczyźnie niezwykle aktywni.” - mówi koordynator akcji nadkom. Arkadiusz Gliszczyński.
 
Tuż przed Wigilią słuchacze i wykładowcy szkoły Policji odwiedzili również pensjonariuszy Domu Interwencji Kryzysowej Polskiego Czerwonego Krzyża w Słupsku. Do placówki przywieziono przede wszystkim dary żywnościowe i słodycze. Oprócz dostarczenia darów słuchacze odwiedzili też pensjonariuszy wręczając im drobne słodkie upominki. Zaskoczenie i radość na twarzach pensjonariuszy były ogromne, tym bardziej, że większości z nich nikt nie odwiedza. Dla obdarowanych chwila rozmowy z młodymi policjantami była bardzo ważna, a dla słuchaczy była to doskonała lekcja tego, w jaki można służyć społeczeństwu.

(SP w Słupsku / mj)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 31.69 MB)

Powrót na górę strony