Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za napad na stację paliw

Data publikacji 02.01.2015

Kara nawet 12 lat więzienia grozi 28-latkowi, który napadł na stację paliw w Rzuchowie. Mężczyzna przedmiotem przypominającym broń sterroryzował pracownika stacji, zabrał pieniądze i uciekł. Chwilę później został zatrzymany przez policjantów z Wodzisławia Śląskiego. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek, po północy, na stacji paliw w Rzuchawie. Mężczyzna przedmiotem przypominającym broń sterroryzował pracownika stacji, zabrał pieniądze a następnie odjechał daewoo tico. Powiadomieni o przestępstwie policjanci z Raciborza oraz Wodzisławia Śląskiego wkroczyli do akcji i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Dzięki szybkiej reakcji, wodzisławscy policjanci już po kilkudziesięciu minutach zatrzymali rozbojarza. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Zebrany przez policjantów i prokuratorów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony