Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawców napadu na kobietę

Data publikacji 02.01.2015

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o napad na 85-letnią kobietę, do którego doszło 30 grudnia 2014 roku. Jak ustalili funkcjonariusze, 30-letni sprawca wszedł przez wybitą szybę do domu starszej kobiety i trzymając w ręce nóż zażądał od niej wydania 10 tysięcy złotych. Kiedy kobieta odmówiła ten uderzył ją w głowę metalowym durszlakiem.

Do rozboju na 85-letniej kobiecie doszło ok. godz. 3:30 w Podborzu, w przedostatni dzień ubiegłego roku. Policjanci już kilka godzin po zawiadomieniu zatrzymali pierwszego z mężczyzn, mającego związek z tym zdarzeniem. Tuż pod drzwi jednego ze sprawców, funkcjonariuszy dooprowadził policyjny pies tropiący.

Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że około godziny 3.30 nieznany jej mężczyzna wybił szybę w oknie domu i wszedł do środka. Miał w ręce nóż a na głowie kominiarkę. Zażądał od kobiety wydania 10 tysięcy złotych. Kiedy odmówiła, mężczyzna sięgnął po metalowy durszlak i kilkakrotnie uderzył ją w głowę. Chwilę po tym zabrał z szafki 1000 złotych i uciekł. Kobieta z obrażeniami trafiła do szpitala.

Na miejsce zdarzenia dyżurny Policji wysłał kilka patroli, które penetrowały teren w pobliżu miejsca zamieszkania pokrzywdzonej oraz techników kryminalistyki, którzy wykonali oględziny miejsca zdarzenia. Podczas oględzin policjanci zabezpieczyli między innymi rękawiczki pozostawione przez sprawcę. Na miejsce zdarzenia został także skierowany przewodnik z psem służbowym. Pies policyjny podjął trop i doprowadził tuż pod drzwi domu zamieszkiwanego przez 23-letniego mężczyznę. Policjanci szybko ustalili związek mężczyzny z tym zdarzeniem. Ustalili gdzie może przebywać i przekazali informację patrolom biorącym udział w działaniach mających na celu ustalenie sprawcy.

Kilkanaście minut później policjanci zatrzymali do kontroli pojazd. Jednym z pasażerów był 23-letni mężczyzna, podejrzany o udział w rozboju. Funkcjonariusze podczas przeszukania mężczyzny ujawnili w jego skarpecie pieniądze - 800 złotych. Podejrzany o rozbój został osadzony w policyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. Tego samego dnia wieczorem policjanci zatrzymali kolejnego podejrzanego – 30-letniego mieszkańca gminy Radomyśl Wielki. Funkcjonariusze ustalili dokładny przebieg zdarzenia.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić zatrzymanym zarzut rozboju. W ostatni dzień roku podejrzani przyznali się do popełnienia przestępstwa i złożyli wyjaśnienia. Sąd zastosował wobec obu mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. Za rozbój polskie prawo przewiduje karę pozbawienia wolności do 12 lat.

(KWP w Rzeszowie / ap)

 

Powrót na górę strony